E-lékárna Brno

Prevence chřipky a viróz, homeopatický lék OSCILLOCOCCINUM a jeho historie

V současné době je prevence chřipky a virózy jedním z hlavních témat debat nejen v lékárnách a ordinacích, ale i na internetu na různých diskusních fórech. Nezanedbatelnou skupinou léků, která jsou diskutovány jsou i přípravky homeopatické.

Homeopatie je velmi šetrná a přitom účinná léčebná metoda, kterou používají lékaři na celém světě. Používané homeopatické léčivé přípravky stimulují organismus k lepšímu využívání vlastních léčebných sil. Tyto přípravky neléčí pouze příznaky akutního onemocnění, ale mohou napomáhat zlepšení i celkového zdravotního stavu. Homeopatickými léky se tedy dají léčit nejen akutní stavy a běžná onemocnění, ale také chronickéa často se opakující potíže. Důležité místo zaujímají homeopatické léky také v prevenci.

A proto všichni, kdo se chtějí homeopatickým lékem bránit  proti chřipce sahají pro OSCILLOCOCCINUM, které je známo jako jeden ze základních léků na chřipku a nejen na ni, ale i na všechny počínající virózy.

Původ tohoto léku sahá až do doby španělské chřipky v roce 1919. Tehdy se armádní lékař Dr.Joseph Roy pokoušel nalézt mikroba způsobujícího chřipku, aby z něj připravil vakcínu. Měl za to, že v krvi svých pacientů opakovaně pozoroval jistého oscilujícího mikroba, o němž se domníval, že je za toto onemocnění zodpovědný. V té době byla divoká kachna – pyžmovka veliká – považována za možného nosiče chřipky. Proto se doktor Roy při svém výzkumu zaměřil na autolyzáty jater a srdce těchto kachen ve víře, že v nich opět najde tohoto oscilujícího mikroba, kterého od té doby nazýval „oscillokok“. Historie později ukázala, že nositelem chřipky není mikrob, nýbrž virus, a že tento „oscillokok“ byl pravděpodobně pouze neškodný diplokok. Avšak, jak se již v mnoha případech v historii stalo, omyl umožnil nový objev. Joseph Roy účinnost nového léku zodpovědně testoval. V roce 1931 požádal o udělení patentu.

A tak se zrodilo – Oscillococcinum 200 Dr. Josepha Roye. Později nazývané Oscillococcinum 200 a nakonec jenom Oscillococcinum. Dvousté ředění se v té době v homeopatii běžně používalo. Připravovalo se podle korsakovské metody – takzvané metody jedné láhve – a tato metoda se při jeho přípravě používá dodnes. Velmi rychle získal velký úspěch u lékařů – homeopatů, kteří ho začali používat nejen jako účinný lék v prevenci a léčbě virových onemocnění.

Je znám a oblíben širokou veřejností opravdu po celém světě. Používá se jak v USA, tak v Rusku, jak v Evropě, tak v Africe.

Další novinky …

Produkty přiřazené k této novince

Oscillococcinum gra.30x1g

Oscillococcinum gra.30x1g

OSCILLOCOCCINUM je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k...

682 Kč
 

Oscillococcinum gra.6x1g

Oscillococcinum gra.6x1g

OSCILLOCOCCINUM je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k...

225 Kč
 

Lékárna doporučujeObchodní podmínky Doprava a platba O lékárně Kontakt