E-lékárna Brno

Na podzim a v zimě jsme více unaveni. Jak získat zpět ztracenou sílu?

Určitě se mnou budete souhlasit, že zima a zimní chladné počasí s sebou sice přináší mnoho hezkého, ale zároveň i velkou dávku stresu. Ranní vstávání do tmy a zimy, cesta do práce v tramvaji plné nachlazených spoluobčanů nebo jízda autem v ranní špičce zahalené mraky výfukových plynů nám příliš energie nepřidá. Přičteme-li plnění každodenních úkolů v práci, onemocnělé děti či starost o rodiče, máme co dělat, abychom všechno zvládli.

Po nedostatečném spánku funguje ranní budíček jako šok. Ve chvatu popadneme první sladkou sušenku, abychom zahnali ten největší hlad, krev rozproudíme kávou místo rozcvičkou, pak už jen celý den někam pospícháme. V těle kolísá hladina cukru, stoupá krevní tlak, nevyvážená strava nás může dovést až k diabetu, srdíčko přestává stačit našemu tempu, přidávají se první příznaky vyčerpání. Jak získat zpět ztracenou energii? Začít je třeba u buněk. Každá buňka v lidském těle obsahuje mitochondrie. Ty by se daly přirovnat k miniaturním elektrárnám, jež chrlí energii jako palivo pro rozličné buněčné aktivity. Některé buňky mají vyšší spotřebu energie než jiné. Velmi mnoho energie spotřebovává naše tělesná pumpa: srdíčko, které musí nepřetržitě přečerpávat krev. V momentě, kdy se ocitneme ve stresu a jsme unavení, však všechny buňky bez rozdílu spotřebovávají energie mnohem víc a kvůli tomu dochází k jejich větší oxidaci. A to je ta pravá chvíle, abychom sáhli po vhodných antioxidantech, které destrukci buněk zpomalí. Mezi nejčastěji používané antioxidanty patří vitaminy, především C, E a provitamin A, ze stopových prvků se nejvíc osvědčuje například selen či zinek. Dávka hořčíku navíc zafunguje proti svalovým křečím. Během dnů nabitých stresem bychom neměli zapomínat ani na "balzám na nervy" - vitaminy skupiny B a železo. Mezi výrazné antioxidanty patří rovněž koenzym Q10, jehož efektivita byla mimo jiné prokázána během zvýšeného rizika onemocnění a snížené imunity vlivem chladného počasí nebo stresu.

Právě prot, že KoenzymQ10 patří mezi nejsilnější antioxidanty, na chvilku se u něj zastavíme. Koenzym Q10 se kromě různých potravinových zdrojů (hovězí, vepřové maso, sója a sardinky) tvoří v játrech. Vedle přirozeného vyčerpávání Q10 vlivem stárnutí může být jeho hladina výrazně snížena v důsledku určitých onemocnění, ale i dlouhodobého stresu. Pro lidi starší 40 let je doporučována denní dávka tohoto koenzymu 30 mg. U nemocných s kardiovaskulárními chorobami a po kardiochirurgických výkonech ji lze zvýšit až na 300 mg denně. Předávkování zde nehrozí, neboť tělo si samo reguluje jeho spotřebu. Koenzym Q1O nemá žádné vedlejší účinky a není návykový. Je stále oblíbenějším prostředkem k lepšímu pocitu dobrého zdraví a pohody, ale je třeba vybírat co nejlépe zdokumentovaný přípravek s potvrzenou bezpečností, spolehlivostí a kvalitou, který prošel vědeckými studiemi.

Právě takovéto osvědčené, vyzkoušené a především schválené a certifikované přípravky Vám přináší naše lékárna ve své speciální nabídce.

Další novinky …

Produkty přiřazené k této novince

Barnys Koenzym Q10 dual 60mg cps.30

Barnys Koenzym Q10 dual 60mg cps.30

Obsahuje vysoce kvalitní japonský koenzym KanekaQ10 v kombinaci s mikročásticemi...

385 Kč
323 Kč
 

Lékárna doporučuje



Obchodní podmínky Doprava a platba O lékárně Kontakt